Dzisiaj jest środa, 17 sierpnia 2022 r. Klasyczna motoryzacja - FSM Syrena, FSO Warszawa. Fotografia - portret, plener, krajobraz.
ZZR Universal
nr ramy B6 D04755Opis
Postanowliśmy przygotować kolejny rower dla naszej córki Weroniki. Po pięknych brązowym Romecie i białym FSM przyszedł czas na projekt oparty na ramie z kołami 20" polskiego producenta. To damka z lat 60-tych z sygnaturami ZZR Universal.
Rower przeszedł proces kompleksowej renowacji. W projekcie pojawiły się drobne odstępstwa od oryginału, ale uważamy że ich wprowadzenie poprawiło wygląd tego polskiego klasyka ZZR.
Zachęceni przez znajomych do udziału w peletonie "Rowerem przez Wrocław" podczas Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia postanowiliśmy poskładać rower, aby Weronika mogła na nim przejechać trasę. Udało się to wykonać poświęcając połowę nocy poprzedzającej datę przejazdu - 28.09.2013r. Na jednym ze zdjęć widać szprychówkę, którą Wercia otrzymała na starcie peletonu.

Do pełni szczęścia brakuje dwóch elementów, które zostaną zamontowane w późniejszym terminie - skórzanego siodełka Brooks Team Pro S oraz owijki - całość w kolorze miodowym.
2013 r.

rower ZZR Universal znaczek Universal ZZR napis Universal polski rower ZZR Universal szprychówka Rowerem przez Wrocław 28.09.2013

2013 r.Renowacja
Rama i widelec zostały oczyszczone z wszelkich powłok lakierniczych.
Powyginane i powgniatane błotniki odzyskały właściwy kształt dzięki fachowej pomocy Mariusza Ch. Po oczyszczeniu z powłok lakierniczych zostały, podobnie jak rama i widelec, polakierowane podkładem reaktywnym i akrylowym.
Weronika wybrała dwa kolory, które posłużyły do polakierowania roweru. Pochodzą z palety Volkswagena: limonkowy LH6R HIPPIEGRUEN oraz złamany biały LB9A CANDYWEISS. Na limonkowej bazie zostały wymalowane białe szparunki oraz napis Universal. Następnie całość otrzymała 3 warstwy bezbarwnego lakieru z utwardzaczem.
Oryginalne stery ZZR zostały wypolerowane.
Koła zostały odświeżone. Wypolerowane obręcze i piasty oraz nowe nierdzewne szprychy i nyple CnSpoke (188mm przód i 192mm tył).

rama ZZR Universal rama + widelec Universal ZZR rama roweru ZZR po oczyszczeniu z lakieru błotniki Universal po wyczyszczeniu rama i widelec Universal ZZR w podkładzie błotniki roweru ZZR w podkładzie rama + widelec ZZR Universal polakierowane bazą rama + widelec ZZR Universal polakierowane bezbarwnym tylny trójkąt ramy ZZR Universal ozdobiony szparunkami napis ZZR Universal obręcz i piasta przednia ZZR obręcz i piasta tylna ZZR stery ZZR Universal po polerce

2013 r.Zakup
Baza to stara damka firmy ZZR Universal na kołach 20". Jest zachowana w dobrym stanie. Ma piękne zdobienia, tłoczone błotniki i rewelacyjny kształt ramy.

rower ZZR Universal damka ZZR napis Universal i szparunki opona Degum i szparunki ZZR rower ZZR Universal przed renowacją

Copyright © 2005-2013 www.klasycznie.pl All Rights Reserved/Wszelkie Prawa Zastrzeżone www.klasycznie.pl