Dzisiaj jest czwartek, 28 września 2023 r. Klasyczna motoryzacja - FSM Syrena, FSO Warszawa. Fotografia - portret, plener, krajobraz.
Fotel uszak x2
Opis
Tym razem prezentujemy dwa fotele z lat 70-tych. Charakterystyczne wygięcie oparcia, czyli tzw. uszak z PRL.

Fotele przeszły pełną odnowę. Właściwie zostały tylko drewniane ramy i sprężyny. Cała reszta została wymieniona na nową.

11-2017 r.

fotel uszak Weroniki po renowacji odnowiony uszak Weroniki metka klasycznie.pl na fotelu Weroniki jak wyremontować fotel fotel uszak Julki po renowacji odnowiony uszak Julki metka klasycznie.pl na fotelu Julki jak odnowić fotel

2017 r.Renowacja
Usunięcie całej tapicerki, oczyszczenie drewnianego szkieletu i mozolne odtworzenie poszczególnych warstw.
Pasy jutowe i tkanina jutowa o wyższej gramaturze pod sprężyny. Następnie ponownie tkanina jutowa, potem trawa morska, ponownie juta (o niższej gramaturze) i na to filc tapicerski.

przeszycia oparcia tapicerowanie siediska w fotelu uszak wymiana trawy morskiej w fotelu uszak demontaż tapicerki z uszaka demontaż gąbki z rantu oparcia sprężyny siedziska bez tapicerki demontaż tapicerki z uszaka demontaż gąbki z rantu oparcia sprężyny siedziska bez tapicerki zdejmowanie trawy morskiej z siedziska demontaż tapicerki z uszaka zdejmowanie tapicerki z fotela

2017 r.Zakup
Zdjęcia wykonane jeszcze przez poprzedniego właściciela.

fotel uszak przed renowacją

Copyright © 2005-2013 www.klasycznie.pl All Rights Reserved/Wszelkie Prawa Zastrzeżone www.klasycznie.pl